Son petek tam ısınmıyor, alt taraf neden soğuk?

Son petek tam ısınmıyor, alt taraf neden soğuk?

Son petek tam ısınmıyor, alt taraf neden soğuk?

Yazar: semiha

Tarih: 27-09-2013 10:45

Kategori: Hizmetlerimiz

Okunma: 14.673

son petek ısınmıyor,son peteğin altı soğuk, son petek yanmıyor, peteklerim iyi ısınmıyor, sondaki peteğin üst taraf sıcak alt tarafı soğuk, son petek bakımı gibi şikayetlerinizde yapmanız gerekenleri tek tek sıralayacağım. Bu arıza çeşidi hakkında firmamıza binlerce şikayet geldiği için bu arıza hakkında sizlere bilgi verme gereği duyduk. Evinizde bulunan son peteklerin ısınmama problemlerinden dolayı petek tesisatının içinde oluşan pisliklerden kaynaklanmasıyla evinize gelen ekiplerimiz petek temizleme makinası ve kimyasal ilaç ile petek temizleme işlemi yapılmaktadır.

Öncelikle size tesisat borularınızın alt yapısını anlatalım.Kombinizin alt tarafında 2 adet 25 mm çapında boru bulunmaktadır. Bazı tesisatlarda bu boru çapı 32 mm olabilir. Bu borularda petekler için sıcak su dolaşımı gerçekleşmektedir. Kombinize en yakın petekden tutun en uzak peteğe kadar bu hat devam eder. En uzak peteğe sıcak su gidene kadar illa ki bir ısı kaybı gerçekleşir. Ayrıca son peteğe su gidene kadar bir çok köşe döneceği için suyun akış hızıda yavaşlar.

Bu problemin sebeplerini ve çözümleri

Peteğinizin alt taraflarında tıkanmalar yaşanmaya başlamış olabilir. Peteklerinizin temizliğini yaptırın.
Kombi pompasının gücü eskisi gibi olmayabilir.
Kombi pompasının çarkları kırılmış olabilir.
Bazı kombi pompalarının kademe ayarı vardır bu ayar yükseltilerek pompanın hızı artıraılıbilir.
Tesisat boruları üzerinde bulunan herhangi bir parçada (petek musluğu gibi) tıkanmalar yaşabilir.
Kombinizin filitresi tıkanmış olabilir.

Evinizde bulunan son peteğiniz ısınmıyorsa ve peteğinizi açtığınız zaman alt tarafı soğuk ise; peteğinizin içinde oluşan pislik, pas ve tortular petek kanallarını tıkamaktadır. Buda zamanla peteğinizin ısınmamasına neden olmaktadır. Evinize gelen ekibimiz; petek temizleme makinasıyla ve kimyasal ilaç ile peteğinizi temizlemektedir. Bu kimyasal ilacın kullanılmasındaki amaç; peteklerin içinde zamanla biriken pislik, pas, tortu gibi maddeleri temizler. Bu temizlemeden sonra peteğinizin ayarını daha yükseğe getirmeden düşük ayarda kullanmak ve peteğinizin düzenli ısıtmasına sebep olmaktadır. İstanbul Tesisat olarak petek temizleme servisimiz bulunmaktadır. Peteğinizin düzenli ısıtmasını istiyorsanız petek temizleme servisimizi arayabilirsiniz.

 
Image verification