Petekler Nasıl Temizlenir?

Petekler Nasıl Temizlenir?

Petekler Nasıl Temizlenir?

Yazar: semiha

Tarih: 09-10-2013 15:38

Kategori: Hizmetlerimiz

Okunma: 3.337

Yakıt tasarruf kimyasalı, ekonomik ısınma, radyatör tasarrur sıvısı, petek bakımı. Peteklerinizin temizliği için evinize gelen ekiplerimiz kendilerine belirledikleri noktaya petek temizleme makinasını bağlayarak ve makinaya kimyasal ilacın salınımıyla petek temizliğiniz zahmetsizce yapılmaktadır.

Solüsyonlu ilaçlı radyatör petek temizliği ile kışı rahat geçirin. Havalar soğuduğunda petekleriniz evinizi ısıtımıyorsa veya peteklerinizden yeterli verimi alamıyorsanız peteklerinizin genel bir bakıma ihtiyacı var demektir. Radyatörler kullanım süresi boyunca herzaman aynı ısıyı vermezler bunun nedeni peteklerinizin musluklarında veya radyatörün alt kısımlarında biriken kireç ve pas ile gelen kirliliktir. Bu maddeler kombinizin ve radyatörlerinizin ömrünü kısaltabilir. Evinizde veya işyerinizde kullandığınız ısıtma sisteminin bakımı sadece kombiden ibaret değildir. Kombi temizliğinin yanı sıra radyatör ve tesisatınızında bakıma ihtiyacı vardır. Bu temizlik ve bakım işlemi 80 metre kare daire için ortalama 1 saat sürmektedir. Temizlik ne kadar iyi yapılırsa ısıtma sisteminizde bir o kadar verimli çalışır. Aylık yakıt tasarrufunuzuda göz önüne alırsanız aylık %10 veya %20 gibi bir gaz tasarrufu oluşturabilir. Kapalı devre sistemlerde yıllar boyu aynı suyun dönüp dolaşması sisteminizde tıkanmalara yol açıyor. Kapalı devre sistemlerde bu kirlilik kombinizin pompasında ses yapmasına ve ayrıca radyatörlerin üstü ısınıp altının ısınmamasına sebep olur.

Firmamız tecrübeli su tesisat ustalarıyla kimyasal ilaç ve makina kullnarak temizlik yapmaktadır.

Kalorifer kombi radyatör tesisat temizliğiniz istanbul tesisat tarafından düzenli olarak yaptırabilirsiniz. Tesisat temizliğinizi diğer firmalar gibi su ile değil TSE markalı kimyasal radyatör temizlik ilacı ile temizlemekteyiz. Temizlik işlemini öncelikle kimyasal ile yaparak petekleriniz ve tesisatınız içerisindeki tortuları kireçleri söküyoruz. Daha sonra temiz su ile bu pislikleri dışarı atıyoruz. Bunuda nasıl yapıyoruz tabiki ilkel yöntemlerle değil. Kimi firmalar bu temizliği kombiden su basarak kombinin kendi gücüyle yapıyorlar. Biz bunu almanyadan radyatör temizlik için getirtdiğimiz makina yardımı ile yapıyoruz.

Radyatör temizleme makinası ile yapılan temizliğin farkıRadyatör temizleme makinası suyu tazikli bir şekilde basarak radyatörlerin içerisinde tıkanmaya yol açan kumu taşı kireci dışarı çıkarır. Bu maddeler makinanın filitresine takılarak tekrar tesisata karışmaz. Makinanın diğer faydası ise evinizi hortum ve benzeri şeylerle kirletmeyi önlemektir. makina ile yapılan temizlikler daha sağlıklı daha temiz yapılmaktadır

 

İstanbul Tesisat farkı olarak ekibimiz petek temizliğini petek temizleme makinasıyla yapılmaktadır. Petek temizleme ilacını ( kimyasal ilaç ) musluk veya vanalardan boşaltarak temizlenmektedir. Bu işlem yaklaşık olarak 2-3 saat sürebilmektedir. Peteğiniz her hangi bir arızaya maruz kalmadan yılda 1 kere yaptırmalısınız. Petek temizliğiniz yaptırmadığınız sürece petek değişimine kadar gidebilir. Bunun için hem kış aylarında soğuğa maruz kalmamak için petek değişimine kaar gitmemek için istanbul Tesisat petek temizleme servisimizi arayarak yaptırabilirsiniz.

 
Image verification